Ženy podlehly v prvním utkání Ligy Mistryň favorizovanému Tarnobrzegu

V pondělí 22.10.2018 jsme odehrály v naší hale první utkání ligy mistryň v letošní sezoně. Našimi soupeřkami byl silný tým z polského Tarnobrzegu, který v této soutěži skončil vloni na druhém místě. Za tento tým nastoupila čerstvá mistryně Evropy, polka Li Qian, dále mistryně Evropy z roku 2015, rumunka Elizabeta Samara a stříbrná ze soutěže družstev na OH 2016, němka Han Ying. Naše děvčata nastoupila bez čínské posily Guo Ruichen, ale poprvé po 15 letech se v domácím prostředí divákům představila Iveta Vacenovská.

Iveta hned v prvním utkání dlouho trápila Elizabetu Samaru, když vedla 2:1 na sety a ve čtvrtém setu ještě 5:3. Bohužel za tohoto stavu došlo ke zlomu utkání, Samara zpřesnila hru a v zápase zvítězila 11:5 v pátém setu. Poté už za stolem úřadovaly výborné obranářky Han Ying a Li Qian, na které domácí hráčky, Natalia Partyka a Solomiya Brateyko, nenašly účinnou zbraň.

I přes domácí neúspěch sledovalo přes 150 diváků kvalitní stolní tenis. Děvčata nastoupí k dalšímu utkání ligy mistryň už tuto sobotu v Linzi, které bude klíčové ve hře o postup do čtvrtfinále letošního ročníku soutěže.

SKST Hodonín_Stavoimpex – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3

Iveta VACENOVSKÁ – Elizabeta SAMARA 2:3 (-8,7,10,-6,-5)

Natalia PARTYKA – HAN Ying 0:3 (-3,-7,-1)

Solomiya BRATEYKO – LI Qian 0:3 (-5,-3,-4).