banner

Tři medaile z MČR dorostu do Hodonína

Tři medaile z MČR dorostu do Hodonína

V sobotu 21. a v neděli 22.4. se konalo v Havířově mistrovství ČR dorostu. Do Havířova se také vydala početná hodonínská výprava, kterou tvořili Filip Růžička, Filip Hromek, Petr Svoboda, David Podrazil, Anežka Ilčíková, Klára Ševčíková a Rebeka Žižkovská. Klukům se na tomto mistrovství příliš nedařilo, a tak nejlepším umístěním bylo 21. místo Filipa Růžičky.

Všechny tři medaile pro Hodonín tak získala děvčata. Ve dvouhře se nejvíce dařilo Anežce Ilčíkové, která získala bronzovou medaili. V semifinále nastoupila proti největší favoritce turnaje, Zdeně Blaškové z SK Dobré. S tou prohrávala už 0:3 na sety, ale Anežka dokázala zabojovat a srovnala stav na 3:3. Bohužel v rozhodujícím setu ukázala pevnější nervy Blašková, zvítězila tedy 4:3 a postoupila tak do finále. Pěkného výsledku dosáhla také Klára Ševčíková, která se probojovala do čtvrtfinále soutěže dorostenek, kde podlehla Anně Matějovské z Vlašimi.

Další dvě medaile získaly holky ve čtyřhře. Klára Ševčíková nastupovala po boku Míši Viktorínové ze Zlína, se kterou zvládly i těžký čtvrtfinálový duel proti druhému nasazenému páru Štěpánová, Pytlíková (Havířov, Vlašim), zvítězily 3:2 na sety a probojovaly se tak do semifinále. Tam již nestačily na pár Záděrová, Stránská (Brno, Kolín), ale i tak získaly pěknou bronzovou medaili. Anežka Ilčíková nastupovala po boku Zdeny Blaškové a jako první nasazený pár dokázaly holky obhájit svou pozici, když si ve finále poradily právě se Záděrovou a Stránskou 3:0 na sety.

Gratulujeme!

<< Zpět na předchozí stránku