banner

Štěpán Brhel na kempu Euro hopes v Luxembourgu

Štěpán Brhel na kempu Euro hopes v Luxembourgu

Hodonínský Štěpán Brhel se v doprovodu trenéra Jaroslava Mikesky zúčastnil kempu pro talentovanou mládež v Luxembourgu (ročníky narození 2006 a 2007). Tohoto kempu se účastní vždy maximálně 2 účastníci z jedné země u chlapců i děvčat. Tento rok se účastnilo celkem 30 dětí z 13 zemí Evropy. Z České Republiky se soustředění spolu s Brhelem účastnil Martin Šíp z Prahy a děvčata Kateřina Pisárová z Rakovníku a Adéla Sazimová z SK Dobré.

V tomto týdnu hráči čerpali rady zkušeného trenéra Li Xiaodonga, který je bývalý trenér mužské i ženské čínské reprezentace. Jeho jméno je také spjato s hráči Wang Liqin a Ma Long. Jemu sekundovala v trenérském týmu Zhang Yining, pravděpodobně nejúspěšnější hráčka novodobé historie (dvounásobná olympijská vítězka a dvounásobná mistryně světa). Hráči také měli k dispozici 6 činských sparingpartnerů, se kterými si měl každý možnost zahrát.

Celý tréninkový týden byl uzavřen závěrečným turnajem. A také hodnotící tým vybíral tři chlapce a tři děvčata, kteří se na začátku srpna zúčastní kempu světového výběru World hopes ve Španělsku. Náš Štěpán Brhel byl do tohoto výběru zařazen, spolu s Rumunem Julianem Chiritou a s Turkem Dursunem Ugurcanem. Blahopřejeme Štěpánovi k výběru!

Foto: CTTC-E

<< Zpět na předchozí stránku