Hodonín prohrál v Linci po boji 2:3

Stolní tenistky SKST Stavoimpex Hodonín prohrály v 5. kole Ligy mistryň s favorizovaným celkem Linec AG Froschberg po velkém boji 2:3. Přes tři a půl hodiny trvající duel nejlepších týmů skupiny D v hale Sportparku Lissfeld rozhodla až závěrečná dvouhra, ve které Soo Wai Yam Minnie porazila Natalii Partykaovou 3:1 na sety.

Hodonínské stolní tenistky tak sice divácky atraktivní partii nakonec těsně prohrály, ale zanechaly v Linci velmi dobrý dojem. Co víc, opět se přesvědčily, že se mohou měřit i s těmi nejlepšími týmy v Evropě. A to je před závěrečným zápasem ve skupině D a vyřazovacími boji v Lize mistryň příjemné zjištění…

Samotný zápas nechal diváky v napětí. Úvodní souboj dvou levorukých hráček ovládla Sofia Polcanovová. Hodonínská Natalia Partykaová se set od setu zlepšovala, nicméně nakonec jedné z nejlepších Evropanek 0:3. Favorizovaný Linec AG Froschberg vedl 1:0 a ve druhém singlu zápasu na sebe narazily spoluhráčky z hongkongské reprezentace Soo Wai Yam Minnie a Ng Wing Nam. Průběh utkání dlouho připomínal úvodní dvouhru. Domácí hráčky šla rychle do vedení 2:0, ale hodonínská Asiatka se rozehrála. Ng Wing Nam postupně srovnala krok a dramatický zápas dotáhla do rozhodující setu. V něm za stavu 10:9 proměnila hned svůj první mečbol a vyrovnala na 1:1. Po přestávce se o důležitý druhý bod střetly švédská obranářka Linda Bergströmová a Solomija Bratejková. Také partie vrstevnic nakonec dospěla do páté sady. Na jejím začátku ovšem hodonínské hráčce utekl začátek a to rozhodlo. Bergströmová se za stavu 6:0 uklidnila a v pohodě dovedla utkání do vítězného konce. O prvenství Lince ve skupině D tak bylo definitivně rozhodnuto, ale bojovalo se dál. Výborně hrající Ng Wing Nam dusila domácí jedničku. Malá reprezentantka Hongkongu hrající v hodonínských barvách vedla 1:0 a 9:6, v koncovce druhé sady měla setbol na 2:0. Polcanovová se ze složité situace sice dostala, oboustranně výborný zápas ale nakonec nedohrála. V první výměně rozhodujícího setu se poranila, a i když si vzala “medical-time“ v utkání pokračovat nemohla. Za stavu 2:2 pak Soo Wai Yam Minnie přece jen strhla vítězství na stranu Lince, když ve čtyřech setech porazila Natalii Partykaovou.

České šampionky mají i přes dnešní těsnou prohru v Linci postup do čtvrtfinále Ligy mistryň na dosah ruky. V závěrečném utkání skupiny D jim totiž se španělským celkem Leka Enea Tenis de Mesa stačí uhrát jediný set. Zápas SKST Stavoimpex Hodonín - Leka Enea Tenis de Mesa je na programu v pátek 6. prosince 2019 od 18 hodin. Nenechte si špičkový stolní tenis v Hodoníně ujít!

Liga mistryň ve stolním tenisu 2019/2020

Skupina D

5. kolo

Linec AG Froschberg - SKST Stavoimpex Hodonín 3:2

Sofia POLCANOVOVÁ - Natalia PARTYKAOVÁ 3:0 (4,6,10), SOO Wai Yam Minnie - NG Wing Nam x:x (7,9,-9,-9,-9), Linda BERGSTRÖMOVÁ - Solomija BRATEJKOVÁ 3:2 (8,5,-9,-6,0), Sofia POLCANOVOVÁ - NG Wing Nam 2:3 (-9,10,-5,8,-1w.o.), SOO Wai Yam Minnie - Natalia PARTYKAOVÁ 3:1 (5,8,-9,6).