Hodonín porazil Berlín a zajistil si tak lepší výchozí pozici v odvetě

Senzace! Stolní tenistky SKST Mart Hodonín – STAVOIMPEX zvítězily v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistryň nad německým TTC Berlín Eastside 3:1 a vytvořily si výbornou výchozí pozici pro odvetu, která se hraje v pátek 8. února v Berlíně.

Tak tohle asi čtyřnásobné šampionky Ligy mistryň nečekaly. Že budou v Hodoníně po úvodních dvouhrách prohrávat 0:2, to je nenapadlo ani v nejhorším snu. Jenže hodonínské stolní tenistky od prvního míčku dávaly najevo, že nejsou ve čtvrtfinále nejprestižnější klubové soutěže v Evropě náhodou. Mladá Číňanka Guo Ruichen sice v souboji se zkušenou Maďarkou Georginou Pótaovou prohrála první set, ale pak bravurně zvládla tři koncovky za sebou a vybojovala první bod Hodonína. Druhý singl dostal zaplněnou hernu pořádně do varu. A zasloužila se o to hodonínská odchovankyně Iveta Vacenovská. Opět předvedla svou neutuchající bojovnost a vůli po vítězství. V první sadě se nevzdala ani za nepříznivého stavu 5:8, bojovala a po šesti bodech v řadě vyhrála 11:6. Od té chvíle měla bývalá česká reprezentantka psychicky navrch. Shan Xiaona sice získala třetí set, ale to skvěle hrající Ivetu Vacenovskou z míry nevyvedlo. Před fantastickou kulisou vyhrála čtvrtou sadu 11:5 a Hodonín vedl 2:0.

Třetí zápas večera tolik krásy nepobral, za to mohl rozhodnout. Jenže mladá Němka Nina Mittelhamová hrozící katastrofu svého týmu ještě odvrátila. V nervózním souboji s Polkou Natalií Partykaovou byla klíčovým okamžikem koncovka třetí sady. Hodonínská hráčka nevyužila hned čtyři setboly a to Němku dostalo do sedla. Ve čtvrtém setu už kralovala a snížila stav čtvrtfinálového utkání na 2:1. Partie dvou rozených Asiatek dlouho svědčila hostující hráčce, která měla na dosah vyrovnávací bod. Shan Xiaona totiž vedl nad Guo Ruichen 2:0 na sety 6:1. Jenže tuto sadu ještě prohrála a rázem z toho bylo velké drama. Rozhodnutí padlo až v pátém setu. Ten patřil Guo Ruichen a v hodonínské herně vypukla obrovská radost.

SKST Mart Hodonín – Stavoimpex – TTC Berlín Eastside 3:1
GUO Ruichen – Georgina PÓTAOVÁ 3:1 (-6,10,9,11), Iveta VACENOVSKÁ – SHAN Xiaona 3:1 (8,5,-3,5), Natalia PARTYKAOVÁ – Nina MITTELHAMOVÁ 1:3 (-7,13,-12,-4), SHAN Xiaona – GUO Ruichen 3:2 (-7,-8,9,4,8).