banner

Bodovací turnaje mládeže pokračovaly v Liberci a Jablonci nad Nisou

Bodovací turnaje mládeže pokračovaly v Liberci a Jablonci nad Nisou

Hned první lednový víkend pokračovaly celorepublikové bodovací turnaje mládeže všech kategorií, tentokrát v Liberci a v Jablonci nad Nisou.

V Liberci se odehrál v sobotu turnaj mladšího žactva, na kterém se představily i dvě hodonínské naděje Eliška Novotná a Simona Holubová, věkem ještě nejmladší žákyně. Holky v této kategorii sbíraly zkušenosti, ale i tak sehrály velmi vyrovnané zápasy se svými staršími soupeřkami. Eliška ve tříčlenné skupině podlehla svým soupeřkám 1:3 a 2:3 na sety, Simča pak prohrála dvakrát 2:3, takže postup děvčatům unikl opravdu pouze o kousek. V neděli se pak v Liberci odehrával turnaj nejmladšího žactva. Tam se představil z hodonínských Richard Pařízek a děvčata Eliška Novotná, Simona Holubová a Timea Šerešová. Ríša Pařízek dokázal vyhrát svou skupinu, když porazil i 13. nasazeného hráče Jiřího Bártu z Kolína. Pak ale nestačil mezi 32 nejlepšími na pozdějšího finalistu Marka Šimanovského z Horažďovic. Ve čtyřhře spolu s Ondřejem Králem pak podlehli svým soupeřům o postup do semifinále 10:12 v pátém setu. Všechna naše děvčata postoupila ze skupiny z druhého místa, poté zvládly také první kolo ve vyřazovací části, ale pak mezi nejlepšími 16 hráčkami na své soupeřky nestačily. Ale i tak je postup mezi 16 nejlepších pěkný výsledek. Ve čtyřhře dosáhly Eliška Novotná a Timea Šerešová na čtvrtfinále, ale postup na medailovou pozici jim stejně jako Ríšovi těsně unikl, když soupeřkám podlehly 9:11 v rozhodujícím pátém setu.

V Jablonci nad Nisou v sobotu bojovali dorostenci. Z hodonínských hráčů se nejlépe vedlo Štěpánu Brhelovi a Filipu Hromkovi, kteří dokázali vyhrát své skupiny. Štěpán porazil 3:2 na sety Jana Mokrejše z Hradce Králové a Filip rovněž 3:2 Vojtěcha Mynáře z SKST Baník Havířov. Oba se kvalifikovaly mezi 16 nejlepších, ale tam se jim již tolik nevedlo. Štěpán podlehl Ondřeji Květoňovi a Filip dalšímu členovi SCM Hodonín Radimu Morávkovi. Ve čtyřhře pak v boji o medailové pozice podlehl Štěpán Brhel s Radimem Morávkem ve čtvrtfinále dvojici Radek Skála a Adam Štalzer 1:3 na sety. Neděle v Jablonci patřila soutěžím staršího žactva, kde se představila pětice hodonínských hráčů a hráček. Nejlépe skončil Štěpán Brhel, který vyhrál svou kvalifikační skupinu. Ve vyřazovací fázi si ale vybral slabší chvilku, a nedotáhl vedení 2:0 na sety nad Ladislavem Dobiášem k vítěznému konci a podlehl mu 2:3 na sety. Vše si však vynahradil ve čtyřhře, kde nakonec získal zlatou medaili se svým spoluhráčem Vítkem Kadlecem, kdy ve finálovém utkání otočili z 0:2 na sety proti Ondřeji Květoňovi a Lukaši Svobodovi z HB Ostrov ve svůj prospěch a zvítězili tak 3:2 na sety. 

Další bodovací turnaje mládeže budou pokračovat na začátku února v Hostinném a Jaroměři.

          

<< Zpět na předchozí stránku