banner

Naše ženy potvrdily postup do čtvrtfinále ligy mistryň vítězstvím nad Linzem

Naše ženy potvrdily postup do čtvrtfinále ligy mistryň vítězstvím nad Linzem

V pátek 30.11.2018 se odehrálo poslední utkání skupinové fáze ligy mistrů v letošní sezoně. V Hodoníně se před zaplněnou halou představil celek z Linze. Naše děvčata, v sestavě bez čínské hráčky Guo Ruichen, si dokráčely pro vítězství v poměru 3:1 a potvrdily tak postup mezi nejlepších 8 celků v letošním ročníku Ligy mistryň. Ve skupině hodonínské hráčky obsadily 2. místo za polským Tarnobrzegem, se stejným počtem bodů, pouze s horším vzájemným zápasem (3:1 a 0:3). Nyní již budeme netrpělivě čekat na čtvrtfinálový los, který by se měl uskutečnit v nadcházejícím týdnu.

K prvnímu zápasu proti Linzi nastoupila Natalia Partyka proti rakušance Ines Diendorfer a toto utkání s přehledem zvládla v poměru 3:0. Druhý zápas se představila Iveta proti američance Wu Yue, ale bohužel ve vyrovnaném utkání podlehla své soupeřce 2:3 na sety. Ke třetí dvouhře nastoupila mladá obranářka Markéta Ševčíková proti rakušance Selině Leitner. Markéta tento svůj první zápas v lize mistrů zvládla s přehledem, když její soupeřka nenašla recept na její obrannou hru, a zvítězila 3:0. Celý zápas ukončila po dvou a půl hodinách Natalia Partyka, která zvítězila s Wu Yue 3:1 na sety a náš tým mohl slavit daší vítězství v lize mistryň.

SKST Hodonín – Stavoimpex – LZ Linz Froschberg 3:1

Natalia PARTYKA – Ines DIENDORFER 3:0 (4,5,7), Iveta VACENOVSKÁ – WU Yue 2:3 (9,-12,8,-7,-8), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Selina LEITNER 3:0 (2,1,2), Natalia PARTYKA – WU Yue 3:1 (-4,4,10,10)

 

FOTO: Jaroslav Kolísek

<< Zpět na předchozí stránku