banner

Hodonín podlehl Berlínu a v LM končí

Hodonín podlehl Berlínu a v LM končí

Stolní tenistky Hodonína prohrály v odvetném utkání čtvrtfinále Ligy mistryň v Berlíně s celkem TTC Berlín Eastside 0:3 a mezi čtyři nejlepší celky nejprestižnější klubové soutěže nepostoupily. Výsledek zápasu je pro české šampionky hodně krutý, vždyť obě úvodní dvouhry Natalia Partykaová a Iveta Vacenovská prohrály až po pětisetových bitvách. Domácí bundesligový celek vedení 2:0 viditelně uklidnilo a Nina Mittelhamová třetím bodem definitivně rozhodla o výhře Berlína v poměru 3:0 i jeho postupu do semifinále Ligy mistryň. Pro Hodonín byla už samotná účast ve čtvrtfinále největším úspěchem v historii klubu.

Obrovský kopec smůly měly dnes v úvodu čtvrtfinálové odvety Ligy mistryň v Berlíně na raketách stolní tenistky SKST Hodonín – STAVOIMPEX. Obě tak důležité úvodní dvouhry hodonínské hráčky ztratily po pětisetových bitvách. Nejprve Natalia Partykaová s Georginou Pótaovou a poté Iveta Vacenovská se zkušenou Shan Xiaona, která bývalé české reprezentantce oplatila porážku z Hodonína, prohrály shodně 2:3. Neuvěřitelně vyrovnané a dramatické zápasy tak poslaly do sedla domácí tým, který po přestávce rozhodl. V souboji nejmladších hráček obou celků Nina Mittelhamová přehrála se zdravotními problémy hrající Číňanku Guo Ruichen 3:1 na sety a bylo definitivně po nadějích.

Iveta Vacenovská sehrála se zkušenou Shan Xiaona partií plnou zvratů. První zlomový okamžik přišel za stavu 1:0 a 6:2 pro českou hráčku, která čínskou rodačku doslova drtila. Trenérka Berlína Palinová si vzala time-out a po něm se obrázek hry podstatně změnil. Na stole dominovala německá reprezentantka a velice rychle skóre otočila ve svůj prospěch. Vedla 2:1 na sety a 10:8, měla mečboly. Iveta však, jak bývá jejím zvykem, zabojovala a dotáhla zápas do páté sady. V ní se obě hráčky přetahovaly o vedení, v koncovce byla šťastnější Shan Xiaona… „Ještě teď tomu nemohu uvěřit, že jsme prohrály 0:3,“ uvedla krátce po utkání v Berlíně Iveta Vacenovská a dodala: „Průběh jednotlivých zápasů tomu vůbec neodpovídá. Jsem hrozně zklamaná. Proti Shan se mi v polovině druhého setu přestalo dařit takticky a dlouho jsem hledala cestu zpátky. Povedlo se mi to v závěru čtvrté sady, ale v rozhodujícím setu mi k výhře chyběl ten pověstný chloupek. Mrzí mě, že jsem ten důležitý bod pro družstvo neuhrála. A nic na to, nemění, že jsme s Natalkou předvedly asi maximální výkony, co jsme mohly. Bohužel, to body nepřineslo a my jsme tady všichni v Berlíně z toho moc zklamaní…“

Zatímco v hodonínském táboře zavládlo velké zklamání, stolní tenistky Berlína slavily postup do semifinále Ligy mistryň. „Asi jsme si to štěstí vybrali v Hodoníně. V úvodu dva naprosto vyrovnané zápasy a ani jeden jsme nevyhráli. Přitom nám relativně vyšla sestava a obě naše holky hrály výborně, nechaly na stole všechno. O postupu rozhodovaly detaily. Ale i za stavu 0:2 to šlo ještě uhrát. Kdyby Guo vyhrála 3:0, šance na postup by zase ožila. Bohužel byla zdravotně indisponovaná. Celý den měla horečky, proto hrála jen trojce. Nedá se nic dělat, Berlín je kvalitní družstvo a můžeme s ním uspět, jen když se nám to všechno sejde. Dnes to tomu tak nebylo,“ pronesl trenér Hodonína Jaroslav Mikeska.

To Irina Palinová zářila spokojeností. „V Hodoníně naše družstvo zklamalo, hrálo velmi špatně. Dnes to byl jiný zápas. Vyšel nám začátek a to bylo důležité. Ale nebylo to jednoduché utkání, výsledek to hodně skresluje. Mám radost z výkonů Niny Mittelhamové, jde výkonnostně pořád nahoru. A to je pro nás příslibem do semifinálových zápasů,“ konstatovala berlínská trenérka Irina Palinová.

Liga mistryň ve stolním tenisu 2018/2019

Čtvrtfinále – odvetný zápas

TTC Berlín Eastside – SKST Hodonín – Stavoimpex 3:0
Georgina PÓTAOVÁ – Natalia PARTYKAOVÁ 3:2 (10,-9,7,-5,4), SHAN Xiaona – Iveta VACENOVSKÁ 3:2 (-3,11,6,-10,8), Nina MITELHAMOVÁ – GUO Ruichen 3:1 (-9,9,6,9). První utkání: 1:3. Do semifinále Ligy mistryň postupuje TTC Berlín Eastside.

Celý článek zde

Česká asociace stolního tenisu

Článek na Hodonínský deník

<< Zpět na předchozí stránku