banner

Dvě zlata pro Štěpána Brhela z republikových BTM v Jaroměři

Dvě zlata pro Štěpána Brhela z republikových BTM v Jaroměři

První únorový víkend se konaly další republikové bodovací turnaje mládeže tentokrát v Jaroměři a v Hostinném. V sobotu se konaly turnaje mladšího žactva a dorostu, v neděli pak nejmladšího a staršího žactva.

Mezi mladšími žákyněmi startovaly Simona Holubová, Eliška Novotná a Timea Šerešová. Všechny holky si připsaly dílčí vítězství, zatím stále sbíraly zkušenosti mezi mladšími žákyněmi. Mezi dorostenci jsme měli opět početnou sestavu. Nejlépe se dařilo Štěpánu Brhelovi, který postoupil ze základní skupiny, ale v prvním kole pak na svého soupeře již nestačil a skončil tak na 17.-24. místě. Za zmínku také stojí, že David Lorenc se dokázal probojovat v turnaji B mezi nejlepších 8 hráčů, a tím si v příštím turnaji zajistil účast mezi elitou v turnaji A. Mezi děvčaty se podařilo po dlouhé pauze způsobené zraněním postoupit z turnaje B také Rebece Žižkovské, která se dokázala probojovat až do finále této soutěže. Největšího úspěchu jsme však dosáhli ve čtyřhře, když celý turnaj ovládli Štěpán Brhel spolu s Radimem Morávkem.

V neděli mezi nejmladšími žákyněmi se nejlépe dařilo Elišce Novotné, které se podařilo vyhrát skupinu a nakonec se probojovala mezi 8 nejlepších v turnaji. Timea Šerešová a Simča Holubová postoupily ze skupiny ze druhého místa, ale v prvním kole mezi 16 nejlepšími na své soupeřky již nestačily. Mezi staršími žáky se Štěpánu Brhelovi podařilo po dobrých výkonech podařilo celý turnaj vyhrát, když si ve finále poradil s Martinem Šípem z Prahy v poměru 3:0 na sety.

Gratulejeme k předvedeným výkonům!

<< Zpět na předchozí stránku