Hodonín po výhře v Tarnobrzegu mezi 8 nejlepšími kluby v Evropě!!!

Velkého úspěchu dosáhly hodonínské stolní tenistky v Lize mistryň, když ve třetím svém vystoupení v této soutěži zvítězily nad polským mistrem a vloňským finalistou KTS Tarnobrzeg, a s předstihem si tak zajistily postup do čtvrtfinále této soutěže. Mezi nejlepších 8 v lize mistrů se Hodonín dostal jako vůbec první český klub v historii.

Utkání v polském Tarnobrzegu se odehrálo ve čtvrtek 22.11.2018. V prvním měření sil před měsícem v Hodoníně odešla naše děvčata poražena 0:3 na zápasy. Tentokrát se holky představily v nejsilnějším složení i s číňankou Guo Ruichen. Spolu s ní k utkání nastoupila také Natalia Partyka a Iveta Vacenovská. V polském týmu chyběla aktuální mistryně Evropy, polka Li Qian, ale i tak nastoupil Tarnobrzeg v silném složení, Han Ying (stříbrná medailistka z olympijských her), Viktoria Pavlovich (dvojnásobná mistryně Evropy) a Elizabeta Samara (mistryně Evropy z roku 2015).

K prvnímu utkání nastoupila Guo Ruichen proti Han Ying. Guo na německou obranářku v tomto utkání nestačila a prohrála 0:3. Ve druhém utkání nastoupila Iveta Vacenovská proti Viktorii Pavlovich. Iveta své soupeřce až na druhý set nedala šanci a zvítězila 3:0 na sety. Ve třetím utkání se proti Natalii Partyce představila Elizabeta Samara. Natálie prohrála první set, následně však ve 2. a 3. setu zvládla skvěle koncovky obou setů (13:11 a 16:14) a za stavu 2:1 na sety již v posledním setu dominovala, a zvítězila nad Samarou poprvé ve své kariéře. Ke čtvrté dvouhře nastoupila Iveta Vacenovská proti Han Ying, a byl z toho velký boj, který se rozhodoval až v pátém setu. V něm Iveta odvrátila dva mečboly a hned svůj první mečbol přeměnila ve vítězství v poměru 3:2 a 13:11 v pátém setu. Hodonínské ženy tedy zvítězily 3:1 na zápasy a se dvěma výhrami ve skupině mají jistý postup ze skupiny ze druhého místa mezi 8 nejlěpších.

V posledním utkání ve skupině se v Hodoníně představí v pátek 30.11. v 18:00 rakouský celek z Linze. Přijďte povzbudit naše děvčata na toto utkání!

HAN Ying – GUO Ruichen 3:0 (8,5,3), Viktoria PAVLOVIČ – Iveta VACENOVSKÁ 0:3 (-6,-9,-4), Elizabeta SAMARA – Natalia PARTYKA 1:3 (6,-11,-14,-4), HAN Ying – Iveta VACENOVSKÁ 2:3 (6,-8,-8,6,-11)