banner

Čtyři medaile z republikových turnajů v Ostravě a Havířově

Čtyři medaile z republikových turnajů v Ostravě a Havířově

O uplynulém víkendu se uskutečnily další republikové bodovací turnaje mládeže. V sobotu se bojovalo v kategoriích dorostu a mladšího žactva. V neděli pak v kategoriích staršího a nejmladšího žactva. Mezi dorostenkami se z hodonínských hráček dařilo nejvíce Kláře ŠEVČÍKOVÉ, které se podařilo probojovat až do finále, kde nestačila na Lindu ZÁDĚROVOU z Brna. Dalšího pěkného výsledku dosáhla také Rebeka ŽIŽKOVSKÁ, která se v turnaji B probojovala do finále a zajistila si tak účast v elitní kategorii A pro příští bodovací turnaje. V soutěži dorostenců nejlépe z našich zahráli Filip RŮŽIČKA a Petr SVOBODA, kteří dokázali postoupit ze svých kvalifikačních skupin, ale ve vyřazovací části oba prohráli již v prvním kole, a tak se museli spokojit se 17.-24. místem.

V kategorii mladšího žactva jsme měli pouze dva zástupce, Štěpána BRHELA a Lucii LÁTALOVOU. Štěpán potvrdil pozici nasazené jedničky a vyhrál i druhý turnaj v sezoně, když ve finále zdolal Daniela KOŠŤÁLA z SKST Havířov. V semifinále však musel otáčet ze stavu 3:8 v pátém setu a odvrátit 3 mečboly proti výborně hrajícímu Matyáši LEBEDOVI z Hradce Králové. Druhou zlatou medaili přidal Štěpán ve čtyřhře, když spolu s Vítkem KADLECEM z Elizzy Praha vyhráli i druhý turnaj v sezoně. Lucka stejně jako v Praze obsadila celkové 13. místo za vítězství v útěše v turnaji A, když se jí opět bohužel nepodařilo projít kvalifikační skupinou. V soutěži čtyřhry však se svou spoluhráčkou z Litoměřic dokázala dojít až do semifinále a vybojovala tak bronzovou medaili.

V neděli v soutěži staršího žactva se nejvíce dařilo Rebece ŽIŽKOVSKÉ, která podala pěkný výkon a vypadla až ve čtvrtfinále s pozdější vítězkou turnaje Helenou SOMMEROVOU z Prahy. Dílčího úspěchu dosáhl také Štěpán BRHEL, kterému se sice nepovedlo postoupit ze základní skupiny, ale nakonec vybojoval vítězství v soutěži útěchy kategorie A.

Všem medailistům gratulujeme!

<< Zpět na předchozí stránku