Áčko žen prohrálo v prvním kole Champions League po boji 1:3 v Berlíně

Po téměř tříhodinovém boji podlehla naše děvčata obhájkyním titulu v lize mistryň TTC Eastside Berlín 1:3 na zápasy, když jediný bod hodonínských hráček získala Kačka Pěnkavová.

V první dvouhře proti sobě nastoupily Renata Štrbíková proti Shan Xiaona. Bohužel Renata nedotáhla za stavu 1:0 na sety a 10:7 druhý set dokonce a podlehla své soupeřce 1:3 na sety. Ve druhé dvouhře Natalia Partyka nenašla recept na výborně hrající maďarku Georginu Potu a prohrála 0:3. Třetí dvouhru začala Kačka výborně proti hrající trenérce, obranářce Irině Palině. Kačka vedla rychle 2:0 na sety, ve třetím setu ztratila vedení 10:8 a 11:10, ale nakonec dotáhla zápas do vítězného konce ve čtvrtém setu. Ve čtvrtém zápase za stavu 2:1 pro domácí Berlín nastoupila Shan Xiaona proti Natalii Partyce a v tomto velmi pěkném zápase se nakonec radovala z výhry 11:8 v pátém setu domácí hráčka.

Shan Xiaona - Štrbíková Renáta 3:1 (12:14, 14:12, 11:9, 11:7)

Póta Georgina - Partyka Natalia 3:0 (11:8, 11:8, 11:5)

Palina Irina - Pěnkavová Kateřina 1:3 (7:11, 5:11, 13:11, 8:11)

Shan Xiaona - Partyka Natalia 3:2 (8:11, 11:9, 10:12, 11:3, 11:8)