Áčko mužů získalo první bod za prohru 3:4 s obhájcem titulu TTC Ostrava 2016

Hodonínské mužské áčko získalo v extralize první bod za prohru 3:4 s dvojnásobným vítězem extraligy mužů za poslední dva roky. Zápas se ze začátku nevyvíjel příliš dobře. V prvním utkání nestačil Ondřej Lapčík na Felipeho Olivarese a podlehl mu 0:3 na sety. Ke druhému utkání nastoupil podruhé v extralize dvanáctiletý Štěpán Brhel proti Ondřeji Bajgerovi a podlehl mu také 0:3 na sety. Ikdyž ve druhém setu nevyužil velkou šanci, když vedl již 10:6. Tento set však prohrál 10:12 a pak ve třetím setu si Ondřej Bajger své vítězství již bez větších problémů pohlídal. Za stavu 0:2 to vypadalo na rychlý konec, ale ke třetímu utkání pak nastoupil Oleksandr Timofieiev proti teprve čtrnáctiletému Šimonovi Bělíkovi. Saša zvládnul tři vyrovnané koncovky, hlavně díky výbornému servisu, a v utkání zvítězil 3:0. Poté nastoupil Ondřej Lapčík proti Ondřeji Bajgerovi, Ondra se hned od začátku chytil, snažil se diktovat tempo hry a i díky tomu zvítězil 3:0 na sety. Za stavu 2:2 na utkání nastoupil Saša Timofieiev proti Felipemu Olivaresovi. Bylo to velmi vyrovnané utkání, boj o každý míček, ale Saša ikdyž podal výborný výkon nakonec svému soupeři podlehl 9:11 v pátém setu. K šestému utkání nastoupil Štěpán proti svému kolegovi z kadetské reprezentace Šimonovi Bělíkovi, .3. Štěpán od začátku diktoval tempo hry, vedl již 2:0 na sety. Pak ale Šimon zpřesnil svou hru a dostával Štěpána pod tlak, srovnal na 2:2 a v pátém setu již vedl 7:3. Pak ale Štěpán zavelel k obratu, zvítězil 11:9 v rozhodujícím setu a srovnal stav utkání na 3:3. K rozhodující čtyřhře nastoupil Saša Timofieiev se Štěpánem Brhelem proti Ondřeji Bajgerovi a Felipemu Olivaresovi. V prvníh dvou setech naši kluci nevyužili šance, když v obou setech vedli, ale nakonec v koncovkách prohráli. Ve třetím setu již byli naši bez šance, ale i tak získali první bod za prohru 3:4 a předvedli všichni velmi slušné výkony.

TTC Ostrava 2016 – SKST Hodonín – STAVOIMPEX 4:3

Felipe OLIVARES – Ondřej LAPČÍK 3:0 (5,7,8)

Ondřej BAJGER – Štěpán BRHEL 3:0 (5,10,5)

Šimon BĚLÍK – Oleksandr TYMOFIEIEV 0:3 (-9,-9,-10)

Ondřej BAJGER – Ondřej LAPČÍK 0:3 (-8,-12,-8)

Felipe OLIVARES – Oleksandr TYMOFIEIEV 3:2 (-4,4,6,-10,9)

Šimon BĚLÍK – Štěpán BRHEL 2:3 (-7,-8,3,5,-9)

Felipe OLIVARES, Ondřej BAJGER – Štěpán BRHEL, Oleksandr TYMOFIEIEV 3:0 (11,9,4)